Nový lněný povlak na polštář s eukalyptem od Linen Tales v rozměru 50 x 50 cm

je ideálním doplňkem k vašemu interiéru. Vyrobí vynikající dojem na každém lůžku či sedačce a zlepšuje kvalitu spánku pomocí svého hebkého a příjemného materiálu.

Péče o lněné předměty

Péče o lněné předměty je velmi důležitá, jelikož len potřebuje speciální péči, aby si uchoval svou prvotřídní kvalitu i přes nesčetná praní. Pokud se o svůj len postaráte s láskou, odmění se vám hebkým dotekem.

Praní v pračce

Při prvních praních používejte nižší teploty a oddělte od ostatních barev. Následně jsou ideální teploty 40 °C, při odolných skvrnách 60 °C. Vlákna se ve vyšší teplotě rozvolní a nečistoty se snáz odstraní. Pokud můžete ve své pračce zvolit úroveň vody, preferujte nejvyšší, protože len absorbuje velké množství tekutiny. Nepřeplňujte pračku, mohlo by dojít k deformaci tkaniny. Ujistěte se, že další kousky v pračce jsou podobných odstínů, gramáže a požadavků k praní.

Ruční praní

Používejte jemný točivý pohyb, ale nikdy jej nedrhněte či silou nemačkejte a neždímejte. Ruční praní je nejvhodnější při lehkém znečištění nebo pro volněji tkané křehčí látky, které by mohly být v pračce poškozeny.

Prací prostředek

Používejte neutrální nebo jemný přípravek, který neobsahuje žádná bělidla jako chlorine nebo peroxide. Nelijte prostředek přímo na len, ale rozpusťte jej ve vodě. D

Příspěvek byl publikován v rubrice Parkle a jeho autorem je Parkle. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.